17 3D tištěných andělů od tiskařů z celé České republiky visí nad Panskou ulicí v Jindřichově Hradci od 1.12.2018.

https://petmat.cz/andele/

Photos from realisation at Panská in Jindřichův Hradec.

Few photos from the process of 3D Printing and construction.

Angels in the state of cut meat on the tables in „morgue“ (our workplace for 2 weeks)

https://petmat.cz/andele/

Paralelní svět andělů je již druhým projektem sdíleného tisku v ČR  z dílny PETMATu s cílem společnými silami postavit 3D-tištěný roj  soch z recyklovaného PET materiálu. Letos jde o experimentální tisk z nově vyvinutého filamentu, který pochází z Českých posbíraných PETlahví v Česku. Projekt je zároveň výzvou k používání recyklovaných materiálů v 3D tisku obecně a také experimentem hledajícím limity těchto materiálů.

Tiskneme z vlastního recyklovaného filamentu! PETMAT  inicioval výrobu náplně do 3D tiskárny z recyklátu PET  v České republice. Nový filament byl otestován na pilotním projektu tisku mechanické ruky pro VFN Motol. Pro tiskuznalou veřejnost máme letos připravené naskenované sochy od sochaře Michala Trpáka, které budou zavěšeny v rámci JINoHRÁtek nad Panskou ulicí v Jindřichově hradci. Půjde o první veřejné využití nového filamentu z recyklátu PET v 3D tisku v ČR a největší 3D tištěný soubor soch z recyklovaného materiálu.

 Sochař Michal Trpák navrhl celkem 9 soch andělů: 3ženy, 3muže a 3 děti. Na webové stránce crowdprintingu si zájemce může vybrat díl z některé sochy, jakož i celou sochu, která sestává z cca 25ti – 30ti dílků.