https://petmat.cz/andele/

Paralelní svět andělů je již druhým projektem sdíleného tisku v ČR  z dílny PETMATu s cílem společnými silami postavit 3D-tištěný roj  soch z recyklovaného PET materiálu. Letos jde o experimentální tisk z nově vyvinutého filamentu, který pochází z Českých posbíraných PETlahví v Česku. Projekt je zároveň výzvou k používání recyklovaných materiálů v 3D tisku obecně a také experimentem hledajícím limity těchto materiálů.

Tiskneme z vlastního recyklovaného filamentu! PETMAT  inicioval výrobu náplně do 3D tiskárny z recyklátu PET  v České republice. Nový filament byl otestován na pilotním projektu tisku mechanické ruky pro VFN Motol. Pro tiskuznalou veřejnost máme letos připravené naskenované sochy od sochaře Michala Trpáka, které budou zavěšeny v rámci JINoHRÁtek nad Panskou ulicí v Jindřichově hradci. Půjde o první veřejné využití nového filamentu z recyklátu PET v 3D tisku v ČR a největší 3D tištěný soubor soch z recyklovaného materiálu.

 Sochař Michal Trpák navrhl celkem 9 soch andělů: 3ženy, 3muže a 3 děti. Na webové stránce crowdprintingu si zájemce může vybrat díl z některé sochy, jakož i celou sochu, která sestává z cca 25ti – 30ti dílků.