PET(s)culpt

2 207 2
První socha z recyklátu vytvořená pomocí crowdprintingu - pojďte do toho s námi, vyberte si svou část anděla!
více info. ↓

Tiskaři

Jak na to

  1. Vyberte si díleček ze sochy
  2. Vyplňte kontaktní údaje
  3. Přijde Vám mailem link ke stažení .stl
  4. Stáhněte si soubor k tisku
  5. My vám pošleme filament k tisku na zadanou adresu
  6. Vy vytisknete svůj dílek do společné sochy
  7. Napíšete nám mail: hurá, mám to!
  8. Domluvíme se, jak si ho vyzvedneme
  9. Dostanete od nás diplom a dárek
  10. Přijedete 2.12. Do Jindřichova Hradce na slavnostní odhalení a drink
  11. Pokud se vám to podaří, můžete celý proces opakovat. Kolik dílků, tolik drinků :-)

O projektu

PET(s)culpt je jedinečný projekt s cílem společnými silami postavit 3D-tištěnou sochu z recyklovaného PET materiálu. Je zároveň výzvou k používání recyklovaných materiálů v 3D tisku a také experimentem hledajícím limity těchto materiálů.

V nedávné době se firmě b-PET podařilo vyrobit recyklovaný PET filament s podílem 100 % PETu z již použitých lahví. PETMAT z tohoto materiálu vytiskl 1m vysokou sochu a ověřil, že se správným nastavením tiskárny funguje velmi dobře. Tentokrát máme konkrétnější zadání a to sochu anděla pro budoucí betlém v městě Jindřichův Hradec. Bude umístěn na kašně na Masarykově náměstí a podle všeho půjde o největší 3D tištěnou sochu z recyklovaného materiálu.

A to jsme ještě neřekli, že to bude socha kinetická! Náš umělec Dominik Císař ji navrhl tak, že se každá část sochy umí otáčet okolo jedné ze tří os a výsledný pohled je tak z každého pohledu jiná v každičký moment.

O nás

PETMAT z. ú. je nezisková organizace s cílem šířit společenskou odpovědnost, zejména ohledně plastu a PET lahví. PETMAT byl založen 14.9.2016 v Praze Kateřinou Novákovou a Šimonem Prokopem, kořeny nicméně sahají až do Experimentálního atelieru Achten-Nováková (zal.2010).

"Jsme tvůrci umělecko-architektonických projektů, které poukazují na problematiku plastu a možnosti jeho recyklace, spolupracujeme se školami na různých stupních, muzei, s producenty odpadu i jeho zpracovateli. Navrhujeme a stavíme díla, pořádáme workshopy a přednášky.”

Organizace je úzce spjata s Fakultou architektury, kde vede výzkum využití recyklátu v architektuře, navíc poskytuje studentům možnost se na projektech aktivně podílet. O projektech PETMATu se více dozvíte na www.petmat.cz.

Muzeum JH

Muzeum Jindřichohradecka je svěží institucí, která se nebojí jít do odvážných projektů a již druhým rokem spolupracuje s ústavem PETMAT. Minulý advent díky němu vznikl jedinečný PETAnděl - pět metrů vysoká stavba s patentovanou klenební konstrukcí z PET lahví a pletiva.

Sponzoři