Pla(s)teosaurus

0 11 405
Celkem dílů: 416
Socha vytištěná národem do Národního - z recyklátu Plastu.
více info. ↓
Plasteosaurus

Tiskaři

Partneři

Jak na to

  1. Vyberte si díleček ze sochy
  2. Vyplňte kontaktní údaje
  3. Přijde Vám mailem link ke stažení .stl
  4. Stáhněte si soubor k tisku
  5. My vám ekologickou dopravou s DPD pošleme filament k tisku na zadanou adresu
  6. Vy vytisknete svůj dílek do společné sochy, max. velikost 19x19x19 cm
  7. Napíšete nám mail: hurá, mám to!
  8. Domluvíme se, jak si ho vyzvedneme
  9. Dostanete od nás diplom a dárek
  10. Doražte za námi do Národního muzea oslavit společné dílo na Global Goals Summit

O projektu

Don't Choose Extinction, nebo-li Nevolte vyhynutí. Takovou zprávu by nám zřejmě předal plateosaurus, nejrozšířenější druh evropského dinosaura z období pozdního triasu.

Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Plastenco přichází o více než 66 milionů let později s novým druhem dinosaura „Pla(s)teosaurem”, 3D model v životní velikosti z recyklovaného plastu. Ten náš k nám dnes promluvit opravdu může…a má pro nás jedinou zprávu. Nevolte vyhynutí.

Jeho posláním je totiž edukovat o změnách klimatu a učit (nejen) děti vnímat svět v souvislostech.

Pla(s)teosaurus bude poprvé odhalen 13. října 2022 v rámci mezinárodního Global Goals Summitu o udržitelnosti v Národním muzeu v Praze jako součást edukační kampaně k Cenám SDGs.

Po skončení projektu zůstane v Národním muzeu umístěn jako dočasná expozice na znamení naléhavosti řešení změny klimatu. A vy se teď můžete podílet na vzniku tohoto možná vůbec prvního komunitního díla 3D tiskařů s vyšším posláním.

O nás

Plastenco se zaměřuje na upcycling recyklovaných materiálů, především plastu. Prostřednictvím originálního designu dává odpadnímu materiálu přidanou hodnotu. Zaměřuje se na návrh a realizaci funkčních, designových produktů prostřednictvím 3D tisku. Navazuje na výzkumnou a vývojovou činnost PETMAT.

PETMAT z. ú. je nezisková organizace, která se od roku 2016 zabývá využitím recyklátu PET v architektuře a designu. V minulých letech se věnoval vývoji recyklované 3D struny do domácích 3D tiskáren k dennímu použití. Nyní se ve spolupráci s Plastenco s.r.o. zaměřuje na zajímavý a osobitý design, který je ztělesněním cirkularity.

Doménou PETMATu je také návrh a výroba větších objektů, které jsou složeny z 3D vytištěných dílů a vyrobených pomocí sdíleného tisku. Nedílnou součástí PETMATu je jeho výzkumná složka, zakotvená na FA ČVUT, která zavádí výzkum na poli recyklace plastu do výuky ateliérů v rámci experimentálního ateliéru.

Odměna

Díky vám vznikne obří 3D socha Pla(s)teosaura. Přijďte se na ni podívat do Národního muzea. Máme pro vás připraveny vstupenky do celého muzea jako odměnu! Zašleme :-)

Pla(s)teosaurus bude odhalen 13.10.2022 rámci mezinárodního Global Goals Summitu o udržitelnosti v Národním muzeu v Praze. Tiskařům, kteří se zapojili do tisku Pla(s)teosaura, nabízíme možnost slevy na vstupenku 500 Kč (plná cena summitu je 3.800 Kč + DPH). O zvýhodněné vstupné napište na summit@a-csr.cz. Více na www.globalgoalssummit.cz

A samozřejmě diplom :-).