Český recyklovaný filament je navinut a připraven na otestování v novém projektu sdíleného tisku. Rodina andělů z rukou Michala Trpáka se těší na vaši 3D tiskárnu. Pojďte do toho s námi a vyberte si svůj dílek do společné skládačky! A nebojte se, na každého se dostane! Andělů je přichystáno 18 z celkem asi pěti set dílků!
více info. ↓
Paralelní svět andělů, svět který pouze tušíme a představujeme si jej, často idealizujeme a věříme v jeho spásnost, dohled nad námi či ochranu našich duší.
Proč by však tento svět nemohl být paralelou tomu našemu a andělé nemohli žít podobné životy plné vášní, emocí a radostí jako my? Třeba jako bájní bohové na hoře Olymp...
Přijďte tedy od 1. prosince 2018 do Jindřichova Hradce na chvíli pozorovat Paralelní svět andělů, jak poletují nad městem nebo sedí na římse a rozehrávají zde své mikro příběhy.
Paralelní svět andělů je již druhým projektem sdíleného tisku v ČR z dílny PETMATu s cílem společnými silami postavit 3D-tištěný roj soch z recyklovaného PET materiálu. Letos jde o experimentální tisk z nově vyvinutého filamentu, který pochází z Českých posbíraných PETlahví v Česku. Projekt je zároveň výzvou k používání recyklovaných materiálů v 3D tisku obecně a také experimentem hledajícím limity těchto materiálů.
Tiskneme z vlastního recyklovaného filamentu! PETMAT inicioval výrobu náplně do 3D tiskárny z recyklátu PET v České republice. Nový filament byl otestován na pilotním projektu tisku mechanické ruky pro VFN Motol. Pro tiskuznalou veřejnost máme letos připravené naskenované sochy od sochaře Michala Trpáka, které budou zavěšeny v rámci JINoHRÁtek nad Panskou ulicí v Jindřichově hradci. Půjde o první veřejné využití nového filamentu z recyklátu PET v 3D tisku v ČR a největší 3D tištěný soubor soch z recyklovaného materiálu.
Sochař Michal Trpák navrhl celkem 9 soch andělů: 3 ženy, 3 muže a 3 děti. Na webové stránce crowdprintingu si zájemce může vybrat díl z některé sochy, jakož i celou sochu, která sestává z cca 25ti - 30ti dílků.
Michal Trpák Českobudějovický sochař, který rád experimentuje s novými materiály a technologiemi. Své sochy rád umisťuje do veřejného prostoru v kontextu s architekturou a krajinou. Již 11 let iniciuje výstavu ve veřejném prostoru Umění ve městě.
"Věřím, že sochař se může výjimečným způsobem podílet na utváření prostoru měst a dodat jim osobitou a jedinečnou tvář."
PETMAT z. ú. je nezisková organizace s cílem šířit společenskou odpovědnost, zejména ohledně plastu a PET lahví. PETMAT byl založen 14.9.2016 v Praze Kateřinou Novákovou a Šimonem Prokopem, kořeny nicméně sahají až do Experimentálního atelieru Achten-Nováková (zal.2010).
"Jsme tvůrci umělecko-architektonických projektů, které poukazují na problematiku plastu a možnosti jeho recyklace, spolupracujeme se školami na různých stupních, muzei, s producenty odpadu i jeho zpracovateli. Navrhujeme a stavíme díla, pořádáme workshopy a přednášky.”
Organizace je úzce spjata s Fakultou architektury, kde vede výzkum využití recyklátu v architektuře, navíc poskytuje studentům možnost se na projektech aktivně podílet. O projektech PETMATu se více dozvíte na www.petmat.cz.
Muzeum Jindřichohradecka místní muzeum je svěží institucí, která reaguje na podněty své doby a nebojí se zapojit do neotřelých projektů. Podporuje jak využívání nových technologií tak tradiční řemesla a zárověň nezapomíná na péči o životní prostředí. S PETMATem spolupracuje již třetím rokem na šíření společenské uvědomělosti pomocí uměleckého díla. Po úspěšném projektu se školami a 3D tištěné soše z argentinského recyklátu PETnásleduje hejno andělů z rePETu, českého filamentu z PET lahví.